poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Nowe życie apartamentu z Tajpej


Relaksujące neutralne tło w towarzystwie bieli i szarości, akcenty żywych kolorów i meble, które dodają jasności i kontrastu wizualnego- często jest to recepta na nowoczesny design mieszkania. Jednak zespół designerów z Alfonso Ideas dał tej sprawdzonej formule subtelne uaktualnienie, gdy próbował uratować i wyremontować trzydziestoletnie mieszkanie w Tajpej.
Ciemna i wyrafinowana atmosfera wewnątrz utworzona została poprzez inteligentne wykorzystanie światła. Podkreśliło ono dodatki i akcenty, a także ozdobne ściany, zapewniając jednocześnie fantastyczny rysunek cienia.
Wystrój utrzymany jest w nowoczesnym stylu, jednak gdzieniegdzie da się zauważyć wpływy lat 60.
Kolorystyka nadal w dużej mierze jest neutralna, ale atmosfera wewnątrz mieszkania wydaje się bardziej przytulna i ciepła.
Niezwykle ciekawa metamorfoza tego blisko trzydziestoletniego apartamentu sprawiła, że wnętrze otrzymało jeszcze jedną szansę i pozbyło się wszelkich oznak swej ponurej przeszłości.

fot.: decoist.com
4 komentarze:

 1. Takie wnętrza to ja rozumiem:) Super to wygląda. Tu na stronie http://chobotdesign.pl można znaleźć wiele fajnych inspiracji i mebli

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście wszystko super tu wygląda, tak jak powinno. Ja teraz dobieram z firmą http://novatordom.pl odpowiednie okna do mojego domu

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam, że apartament prezentuje się obłędnie. Utrzymanie go w czystości może być jednak sporym wyzwaniem - chyba, że dysponuje się odpowiednimi środkami czystości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne miejsce! Ale ja powiem szczerze, że obawę mam jedną - jak zachować taki porządek, aby wszystko tak dobrze wyglądało? Jest na to jakiś sposób, aby bez pomocy sprzątaczki się obejść?

  OdpowiedzUsuń